DENİZLİ EMNİYETİNDE RÜTBE VE TERFİ TÖRENİ!

Denizli Emniyet Müdürlüğü kadrosunda çeşitli rütbelerde görev yapan 23 Personel bir üst rütbeye terfi ettiler. 3201 Emniyet Teşkilatı Kanunu’nun 55. Maddesi ve Emniyet Hizmetleri Sınıfı Personeli Rütbe Terfileri ve Değerlendirme Kurullarının Çalışma Usul ve Esaslarına İlişkin Yönetmelik hükümleri, 2019/1 Sayılı Yüksek Değerlendirme Kurulunun kararları doğrultusunda Emniyet Müdürlüğümüzde görevli 23 personel bir üst rütbeye terfi etmiştir.  Polisevinde düzenlenen Rütbe Terfi Töreni Valimiz Sayın Hasan KARAHAN’ın teşrifleri, Emniyet Müdürümüz Sayın Mevlüt DEMİR ve İl Emniyet Müdür Yardımcıları, üst rütbeye yükselen personel ve ailelerinin katılımlarıylagerçekleşmiştir.

f2ecc968-ee40-4d8f-b7db-62f43a4e010f.jpg

Törende konuşan Sayın Valimiz Hasan KARAHAN; “Bugün burada mutlu bir anı paylaşıyoruz. Zira terfiler meslek hayatımızda bizleri motive eden, çalışma aşkımızı perçinleyen imkânlardır. Burada önemli olan bu terfilerin Emniyet Teşkilatı tarafından sağlıklı ve hakkaniyetli bir şekilde yürütüldüğünü görmektir. Nitekim 2 yılı aşkın birlikte görev yapmamıza rağmen başımızı öne eğdirecek bir olay ile karşılaşmadık, Kurum Müdürlerimiz ve Personelimiz ile uyumlu ve ahenkli bir çalışma ortamı sağladık bunun bir neticesi olarak Denizli’mizde huzur ve güven ortamını birlikte inşa ettik. Görevlerinizde zorluklarla karşılaştığınızı biliyoruz nitekim bu bakımdan Polislik Mesleğinin bir Aile Mesleği olduğunun da farkındayız buradan Sizleri ve değerli Ailelerinizi de tebrik ediyorum. Görev yeriniz neresi olursa olsun esas olanın Gök Kubbede hoş bir seda bırakmak olduğu unutmamanızı istiyorum” diyerek konuşmalarını sonlandırmışlardır.   

Törende konuşan Emniyet Müdürümüz Sayın Mevlüt DEMİR; “ Emniyet Teşkilatı Türkiye Cumhuriyeti Devletinin İç güvenliğinin temel direğidir. Bizler bunu 17-25 Aralık ve 15 Temmuz sürecinde gösterdik. Bizler bu Şanlı Bayrağın dalgalanmasında katkımızı her zaman sürdüreceğiz. Bunun içinde hiçbir zaman, tereddüt dahi etmeksizin bedel ödemekten de kaçınmayacağız.

516adfe9-1178-4461-bbd0-04bb93c4ccf4.jpg

Disiplinle yaşayan bir mesleğin mensupları olarak Rütbe Terfileri yaşamlarımızın önemli noktalarından birisidir. Terfi almak elbette önemlidir ancak esas olan o rütbenin terfiinin hakkını verebilmektir. Çözüm odaklı olmak, yasaların belirlediği kıstaslar ölçüsünde kamu yararına, vatandaş lehine karar alabilmektir. Ayrıca buradan Emniyet Teşkilatının her zaman ve her faaliyetinde yanımızda durarak bizleri onurlandıran Sayın Valimize teşekkür ve şükranlarımı arz ediyorum” Diyerek konuşmalarını sonlandırmışlar.

Denizli Emniyet Müdürlüğünde 3. Sınıf Emniyet Müdürü rütbesinde görev yapmakta olan 5 personel bir üst rütbe olan 2. Sınıf Emniyet Müdürlüğüne,4. Sınıf Emniyet Müdürü rütbesinde görev yapmakta olan 2 personel bir üst rütbe olan 3. Sınıf Emniyet Müdürlüğüne,Emniyet Amiri rütbesinde görev yapmakta olan 2 personel bir üst rütbe olan 2. Sınıf Emniyet Müdürlüğüne Komiser Yardımcısı rütbesinde görev yapmakta olan 2 personel bir üst rütbe olan Komiserliğe,Kıdemli Başpolis Memuru rütbesinde görev yapmakta olan 8 personel bir üst rütbe olan Komiser Yardımcılığına,Başpolis Memuru rütbesinde görev yapmakta olan 4 personel bir üst rütbe olan Komiser Yardımcılığına Yükselmişlerdir.

7de6b367-cb90-415b-8046-322e32665297.jpg
Yazar: Meriç Ulukuş
Eklenme Tarihi : 6.08.2019 16:47:00
Yazar : Meriç Ulukuş
Eklenme Tarihi : 06.08.2019 - 16:47:00