EMİNE NİNE ŞİMDİ ESKİSİNDEN DE MUTLU…

Dün Denizli Devlet Hastanesinde yaşanan olay sonrası bir çok vatandaşın yüreği “cız” demişti. Ancak, çıkan haberler sonrası yanlış anlamalar ve sonrasında yaşananlar durumu normale çevirdi. Herşey kısa sürede yoluna girdi ve 82 yaşındaki Emine Güzel, sahipsiz bırakılmadı. İddiaya göre, dün rahatsızlığından dolayı Denizli Devlet Hastanesine gelen 82 yaşındaki Emine Güzel’in torunu annennesine bakamayacaklarını ifade ederek hastanede bırakarak evine dönmüştü. Yaşanan bu olay sonrası hastanede duruma şahit olan vatandaşlar tepki göstermişti. Sonrasında yaşananlar haber olmuştu. Durum ve olayın gerçek yüzü bir gün sonra ortaya çıktı.

BAKMAYACAĞIZ DEĞİL, BAKAMAYACAĞIZ DEDİM…

Annenesine hastanede bırakıp giden torunu Ayşe T., “Ben 45 yaşındayım. Benim de 62 yaşında annem var. Ayrıca bir çocuğum ve kocam var. Ben mecbur kaldığım için eve dönmek zorunda kaldım. Ayrıca ninem hastanede emin ellerde olduğu için bıraktım. Bunun yanı sıra gerçek anlamda maddi sıkıntılar da yaşadığımız için ‘gücümüz yok bakamayacağız’ dedim. Kimse içimizi bilemez. Ben 3 yıl boyunca yatalak kayınvalideme baktım. Nineme de bakarım. Lakin o anda durum onu gerektirdi. Yorgun ve stresliydim. Sözlerim de yanlış anlaşıldı” ifadelerini kullandı.

AKRABALAR HAREKETE GEÇTİ…

Yaşanan bu olay haberlerde yer alınca akrabalar hızla harekete geçti. Denizli Emniyetinde görevli bir Polis Memuru yakını da olaya müdahil oldu ve hemen hastaneye giderek 82 yaşındaki Emine Güzel’in doktorları ile görüştükten sonra yaşlı kadını kendi aracı ile hastaneden alarak evine götürdü. Hemen bir hasta bakıcı da bulundu. Çıkan haberlerden dolayı üzgün olduklarını belirten akrabalar, “durumu bizde son anda öğrendik. Burada kimsenin bir suçu ve günahı yok. İyi niyet var fakat yanlış anlaşılmayla son bulmuş. Emine Ninemiz yalnız değil. Kimse de onu terk edip gitmez. Bundan sonra evinde bakılacak ve kendisine yardımcı da olacak bir görevli olacak. Böyle bir durum yaşandığı için hepimiz üzgünüz.” İfadelerinde bulundu. Emine Nine de tüm eş dost ve akrabalarını yayında gördüğü içinde şimdi eskisinden daha mutlu.  

Yazar: Meriç Ulukuş
Eklenme Tarihi : 7.11.2019 20:07:00
Yazar : Meriç Ulukuş
Eklenme Tarihi : 07.11.2019 - 20:07:00