GAZOZ OLMADI, EFSANE OLDU!

Denizlispor’un 9 yıl aradan sonra 10. Yılda Süper Ligde oynama şansı buldu. Sıkıntılı geçen süreç içerisinde Başkan olarak atanan Ali Çetin’e inanılmaz bir eleştiri geldi. Ali Çetin bu eleştirilerden sonra kongreye giderek kendi ekibini kurdu. Gerçekleşen kongrenin ardından Ali Çetin sandıktan çıkarak seçilmil Başkan olarak görev almaya hak kazandı ve ‘O Sene Bu Sene’ diyerek sloganını da belli etti. Denizlispor’un başarılı olmasını aslında istemeyen bazı kişiler yine bal yapmaz arı gibi vızıldamaya başladı. Ali Çetin’den Başkan olmaz o bu işi yapamaz kısa sürede bırakır falan filan. Sanki daha önceki Başkanlar başarılı olmuş gibi. Ali Çetin bu sözlere hiç kulak asmadı. İyi de yaptı. Çalışmaya devam etti. Bir çok borcu cebinden ödedi ve sessizliği muhafaza etmeye çalıştı. Her kesim ile iyi geçinerek kavga yerine uzlaşma yolunu tercih etti. Denizli’ye gelen rakip takım Başkan ve Yöneticilerini çok iyi ağırladı. Bu gelişme ardı ardına gelen galibiyetlerle daha da Denizli insanının birleşmesine yeniden futbola ve Denizlispor’a ilgi göstermesine sebep oldu. 500 kişi bile gelmeyen stadyuma 5000 kişi gelmeye başladı.

KOLLARI SIVADI ÇAKMAK SATTI…

Denizlispor’a bütçe bulmak için farklı yöntemlere başvuruldu. Denizli’nin her yerine Denizlispor Bayrağı asılarak sponsor olan firmanın ismi yazıldı. Galibiyetler sonrası formaların arka ve ön yüzlerine haftalık sponsorlar oluştu. Ali Çetin ve ekibi bunları yapmak için büyük gayret gösterdi. Bununlada yetinmeyen Ali Çetin arabasına çakmak doldurup mekan mekan gezerek çakmak sattı. Ali Çetin’in bu davranışları ve samimi çizgisi Denizlilileri Denizlispor ile barıştırdı. Stadyuma 10.000 kişi gelmeye başladı. Herkeste ve her yerde Denizlispor çakmakları, formaları ve bayrakları rahat rahat bulunur hale geldi. Hatta Denizlililer birbirine hediye eder hale geldi. Ama yine de çok bilir bazı kişiler halen ‘bu iş olmaz’ diyerek yollarda gerine gerine yürümeye devam etti. 1 kuruş fatdası olmayan ama zararı çok olan bu kişilere son darbe Gençlerbirliği deplasmanında geldi. Denizlispor güzel bir futbol ile galip geldi ve Süper Ligin kapısını araladı. Denizli’de oynanan Karabük Maçı adeta bu sözde iyi niyetli kişilere adeta ‘kapak’ oldu. 15.000 kişi ile Denizli rekor kırdı. 6-0’lık galibiyet ile Denizlispor olmaz denileni yaptı ve Süper Lige çıktı. Kısacası adam varya sizin gibi gazoz değil efsane oldu. Kapağıda size hediye kaldı.

KISACASI…

Özün sözü şu, Denizlispor bu şehrin bir markasıdır. İsimler gelir gider ama Denizlispor her daim baki kalır. Başarı Denizli’nin başarısıdır. Denizli insanının mutluluğudur. Ali’nin Veli’nin Hasan’ın veya Hüseyin’in değil. Son yıllarda Denizlililerin hiç bu kadar sevindiğini gören oldu mu? Hiç siyaset konuşulduğunu duyan oldu mu? Saha içerisinde Ak Partili ile CHP’li yan yana Gaydıraguppak Cemilem oynuyordu. Yayıncı kuruluşun spikeri bile ‘ben hayatımda bu kadar kalabalığın aynı anda oynadığını ilk kez görüyorum’ derken nelerin değiştiğini anlatıyordu. Şimdi bundan sonra ön yargısız bir şekilde Denizli ve Denizlispor için güzel işlere imza atan insanları alkışlayalım. Kıskançlığı, fesatlığı ve fitne işlerini bırakıp, işi bilen ve isteyerek yapan insanalara verip o insanlara da destek olalım. Tebrikler Ali Çetin ve tüm ekibi…

Yazar: Meriç Ulukuş
Eklenme Tarihi : 13.05.2019 19:25:00
Yazar : Meriç Ulukuş
Eklenme Tarihi : 13.05.2019 - 19:25:00