GÖZALTINA ALINDI SONRA CİNAYETTEN TUTUKLANDI!

Denizli’nin Buldan ilçesinde yaşayan iki çocuk annesi ve beş aylık hamile Hatice Çaltı, evinin banyosunda ölü bulundu. İkiz bebek bekleyen 43 yaşındaki Çaltı’nın ilk başta kalp krizi geçirdiği açıklanmıştı. Ancak ön otopside boğazında morluklar ve parmak izleri, kollarında boğuşmadan kaynaklanan çizikler tespit edildi.

KOLLARINDA TIRNAK İZLERİ TESPİT EDİLDİ

Şüpheli olarak kadının eşi R. Ç. gözaltına alındı. Sürekli çelişkili ifadeler veren ve kollarında tırnak izleri tespit edilen 46 yaşındaki R.Ç., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Buldan Cumhuriyet Savcısı’nın karara itiraz etmesi üzerine şüpheli hakkında yakalama kararı çıkarıldı. R. Ç. serbest kaldıktan saatler sonra yeniden gözaltına alındı.

TUTUKLANDI

Karara Buldan Cumhuriyet Savcısı itiraz etti. Denizli 1. Ağır Ceza Mahkemesi aynı gece itirazı kabul ederek şüphelinin yakalanmasına karar verdi. Şüpheli yakalanarak yeniden gözaltına alındı. Bugün Denizli 1. Ağır Ceza Mahkemesine çıkarılan cinayet zanlısı R.Ç. Tutuklanarak cezaevine gönderildi. Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında R.Ç. ile evli değilken, sabah saatlerinde saldırıya uğrayan genç kadın feci şekilde dövülmüştü. Bu olaydan sonra evlenen çiftin kıskançlık nedeniyle kavga ettikleri ve bu kavganın sonucunda cinayetin gerçekleştiği iddialar arasında yer alıyor.

Yazar: Meriç Ulukuş
Eklenme Tarihi : 13.05.2022 12:41:00
Yazar : Meriç Ulukuş
Eklenme Tarihi : 13.05.2022 - 12:41:00