HDP KAPATILMALIDIR, TERÖRLE DEMOKRASİ OLMAZ!

Diyarbakır, Van ve Mardin’ in HDP’ li Büyükşehir Belediye Başkanları görevlerinden uzaklaştırılarak yerlerine kayyumlar atandı. İçişleri Bakanlığı kararın gerekçelerini madde madde açıkladı. Gerekçede bu şahısların mahkemelerde ‘Silahlı terör örgütü kurma ve yönetme, silahlı terör örgütüne üye olma, terör örgütü propagandası yapma’ suçlarından yargılandıkları ve soruşturmalar yürütüldüğü belirtildi. Karar açıklanır açıklanmaz, Türkiye’ de ne kadar Amerikan sever, PKK sever ve FETÖ sever varsa nasırına basılmış gibi bağırmaya başladı. Denizli’ de de CHP İl Başkanı Sayın Mahir Akbaba, Merkezefendi İlçe Başkanı Sayın Tolga Varlıker göğüslerini PKK’ ya siper ettiler. Ne de olsa 31 Mart seçimlerindeki HDP desteğinin diyetini ödemeleri gerekiyordu. Demek ki gebe kalmak böyle bir şey. Neymiş efendim? ‘Seçimle gelen seçimle gitmeliymiş.’ ‘Bu kişilerin haklarında henüz kesinleşmiş yargı kararı yokmuş.’ ‘Bu karar hak, hukuk, adalet ve demokrasiye aykırıymış.’

Birincisi; bir belediye başkanının görevden alınması için kesinleşmiş yargı kararına gerek yoktur. İdari soruşturma sonucu suçu tespit edilenler geçici olarak görevden alınabilir. İkincisi; Seçimle gelenin suç işleme özgürlüğü de yoktur. Görevden alınması için seçimler beklenmez. Hitler ve Mussolini’ de seçimle gelmişti. Hukukçu olan Sayın Akbaba’ nın bunları bilmesi gerekir. Gelelim bu uygulamanın ‘hak, hukuk, adalet ve demokrasiye’ aykırılığına. Sayın Akbaba, şimdi size soruyorum: 82 Milyon içinde HDP’ nin PKK’ nın yasal uzantısı bir parti olduğunu bilmeyen bir tek yurttaş var mıdır? Terör örgütüyle demokrasi olur mu? Terör örgütüyle özgürlük gelir mi? Terör örgütüyle hak, hukuk, adalet sağlanır mı? Mehmetçik Suriye’ de, Irak’ ta vatan savaşı verirken belediyeler terör örgütüne teslim edilir mi? Bu belediyeler Mehmetçiğe karşı iş makineleriyle hendek kazmıyorlar mı? PKK’ ya malzeme ve eleman göndermiyorlar mı?, Haraç toplamıyorlar mı? Mayın döşemeye yardım etmiyorlar mı? Kayyuma karşı çıkmak Mehmetçiği sırtından hançerlemektir.

Dünyanın hiçbir ülkesinde terör örgütünün uzantısı olan bir partiye yasallık tanınamaz. Ona iktidar, meclis, belediye gibi  devlet otoritesi verilemez. Seçimlere sokulamaz. Aldığı oy bahanesiyle meşruiyet kazandırılamaz. PKK terörü tasfiye edildikçe HDP’ nin oyu düşer ve giderek sıfırlanır. Kürt kökenli yurttaşlarımız PKK’ nın terör baskısından kurtuldukça özgürleşir ve milli birlik saflarına katılır. Onun için HDP kapatılmalıdır.

Sayın Akbaba ‘Bu kararı adaletsiz bulduklarını, kayyuma karşı çıkacaklarını ama protesto için sokağa inmeyeceklerini’ belirtiyor. Oldu mu şimdi sayın başkan? Atatürkçü dediğin adaletsizlik gördü mü sokaklara çıkar. Hukuksuzluğa boyun eğmez. Bak Vatan Partisi Ergenekon’ da milyonları toplayıp Silivri Ceza Evinin duvarlarını yıktı. ‘Ermeni Soykırım Yalandır’ diye Avrupa’ nın caddelerini inletti. Siz de bu ‘adaletsiz’ karar karşısında sokaklara inmelisiniz. PKK/HDP ile kol kola girdiniz mi, hele bir de Apo posteri açtınız mı halk sizi alkışlar mı yoksa başka bir şey mi yapar onu bilemem. Sayın Akbaba, Atatürk Kubilay’ın kafasını kesen Derviş Mehmetlere özgürlük mü tanıdı? Şeyh Saitlerle demokrasi mi kurdu? Seyit Rızalarla hak, hukuk, adalet mücadelesi mi verdi?

 Atatürk kendi kurduğu partinin bu halini görse kalp krizi geçirip yeniden mezarına dönerdi. Neyse ki Vatan Partisi var. Atatürk ilke ve devrimlerinin takipçisi. Altı Ok programının mirasçısı. Kemalist Devrimin tamamlayıcısı. Onun içindir ki Türkiye’ nin önü aydınlıktır. Amerikan Gemisine binen PKK ve FETÖ gibi terör örgütleri batmaktadır. Bunların  gelecekleri yoktur. Bunlara umut bağlayanlar yarın hüsrana uğrar. Bunların başarısızlıklarını paylaşır. Bu nedenle özellikle CHP’ li ve İyi Partili yurttaşlarımı uyarıyorum. Onları Türkiye Gemisine binmeye davet ediyorum.

Yazar: Meriç Ulukuş
Eklenme Tarihi : 26.08.2019 21:20:00
Yazar : Meriç Ulukuş
Eklenme Tarihi : 26.08.2019 - 21:20:00