İKİ KİŞİYİ ÖLDÜRÜP KAÇAN CİNAYET ZANLISI TUTUKLANDI!

8 Temmuz 2019 günü Denizli’nin Pamukkale İlçesi, Kocadere Mahallesinde yaşanan olay sonrası iki kişi hayatını kaybetmişti. İddiaya göre, cezaevinden bir hafta izinli çıkan Mehmet Ö. isimli şahıs mahallede önceden husumetli olan 50 yaşındaki Süleyman Akan ile kahve önündeki çeşmenin yanında karşılaştı. İkili burada geçmişten dolayı tartıştıktan sonra ayrıldı. Daha sonra evine giden Mehmet Ö., evde bulunan av tüfeğini bir çuvalın içine koyarak mahalle meydanına tekrar geri geldi. Burada Süleyman Akan'ı gören Mehmet Ö., şahsın üzerine ateş açtı. Sırtından saçma darbeleri ile yaralanan Akan yere düştü. Mehmet Ö., daha sonra tüfekle birlikte olay yerinden uzaklaştı. O sırada olay yerinde amcasının vurulduğunu gören 22 yaşındaki yeğeni Ahmet Akan, amcasına çeşmeden su içirip yardımcı olmaya çalışarak başında beklemeye başladı. Mehmet Ö. ise tüfeğini doldurarak olay yerine geri geldi ve Süleyman Akan'ın yaralı olduğunu görünce bir kez daha tüfeği doğrultarak ateşledi. Açılan ateşte bu defa hem Süleyman Akan hem de ona yardım etmek isteyen yeğeni Ahmet Akan vuruldu. Olayda hastaneye kaldırılan amca ve yeğeni yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. İki kişiyi öldüren Mehmet Ö. ise olay sonrası firar etti.

JANDARMA KORKUSUYLA POLİS’E TESLİM OLDU…

Olay sonrası firari olan cinayet zanlısı Mehmet Ö.'nün yakalanması için İl Jandarma Komutanlığınca özel bir ekip kuruldu. İddiaya göre, Bu arada Kocadere Mahallesinde, Cinayet sonrası firar eden Mehmet Ö.’nün yakalanması için Jandarma özel bir ekip kurdu ve bu ekip Mehmet Ö.’yü ölü yada diri bulacak diye bir dedikodu yayıldı. Bu dedikodu bir şekilde cinayet zanlısının kulağına kadar gidince, Jandarma ekiplerine yakalanmak istemeyen zanlı Mehmet Ö., Denizli Şehirlerarası Otobüs Terminali'ndeki polis bekleme noktasına giderek, ‘ben cinayet işledim’ dedikten sonra teslim oldu. Bu itirafın hemen ardından Polis Ekipleri Mehmet Ö.’yü gözaltına aldı ve ifadesini almak üzere polis merkezine götürdü.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ…

İfadesi alınan katil zanlısı Mehmet Ö. daha sonra adliyeye sevk edildi. Zanlı burada  çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.Cinayet zanlısı, adliye çıkışı gazetecilerin 'Pişman mısın' sorusuna, 'Pişmanım' yanıtını verdi.

Yazar: Meriç Ulukuş
Eklenme Tarihi : 10.07.2019 03:38:00
Yazar : Meriç Ulukuş
Eklenme Tarihi : 10.07.2019 - 3:38:00