PES!

Denizli’nin Pamukkale İlçesi, Akköy Mahallesinde yaşanan olay akıllara durgunluk verdi. Olay sonrası 13 yaşında iki çocuk hastanelik oldu. İddiaya göre, Akköy Mahallesinde 13 yaşındaki Cemal K. ve arkadaşı Ali R.G., plakasız bir motosiklet ile gezmeye başladı. Tam bu esnada F.A. idaresindeki 80 AAT 560 plakalı otomobil ile kaza yapma noktasına geldi. Ne olduysa bundan sonra oldu. Atlatılan kaza sonrası otomobil sürücüsü ve içerisinde bulunan 5 kişi motosikletli çocukları kovalamaya başladı. Mahalle arasında yaşanan kovalamaca 4 kilometre ve 30 dakika boyunca devam etti. Kovalamaca esnasında otomobil sürücüsü motosikletli çocuklara defalarca çarpmaya çalıştı. Bu anlar güvenlik kameralarına da yansıdı.

ÇARPTI, TARLAYA UÇTU…

İddiaya göre, Mahalle arasında kovalamaca esnasında otomobil bir virajda motosikletli çocuklara çarptı ve altına alarak yol kenarındaki bir tarlaya uçarak durabildi. İki motosikletli çocuk otomobilin altında kaldı. Çocukların kolunda ve kaburgalarında kırıklar oluştu. Çevredeki vatandaşlar hemen kaza alanına gelerek yardımcı olmaya çalıştı. Durum hemen sağlık ekiplerine bildirildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri ilk müdahaleyi yaptıktan sonra ağır yaralanan iki çocuğu hastaneye kaldırdı.

a7c39dbd-4ccb-47b0-8842-605a04849eb4.jpg
a7c39dbd-4ccb-47b0-8842-605a04849eb4.jpg

“BİLİNÇLİ OLARAK ÇOCUKLARIN CANINA KAST ETTİ”

Otomobil sürücüsünün çocuğunun kullandığı motosiklete bilinçli olarak çarptığını öne süren baba Davut K. (36), yaşanan olayın akıl almaz bir olay olduğunu söyledi. Otomobil sürücüsünün çocukların canına kastettiğini belirten Kayırbek, “Tüm mahalle boyunca kovalamaca devam etmiş. Yarım saat boyunca mahallenin içinde girip çıkmadık sokak bırakmamışlar.  Kovalamaca sonunda keskin bir virajda otomobilin çocuklara çırpıp altına aldığını ve kovalamaca sırasında küfürler ettiğini öğrendik. Kesinlikle bilinçli olarak yapılmış bir şey” dedi.

“İFADESİNDE ŞUURUNU KAYBETTİĞİNİ SÖYLEMİŞ”

Savcılığa gidip şikayetçi olduklarını aktaran Baba Davut K., “Avukat aracılığıyla ifadesini öğrendik. İfadesinde şuurunu kaybettiğini ve ne yaptığını bilmediği söylemiş. Otomobilin içinde 6 kişi daha vardı. Kanun, hak neyse o olsun istiyoruz. Ceza almasını istiyoruz” diye konuştu.

“BİZE KÜFÜR ETTİ, KAZADAN SONRA OTURUP HİÇBİR ŞEY YAPMADILAR”

Yaralı çocuk ise, otomobilin motosiklet ile seyir halinde oldukları sırada aniden önlerine kırdığını söyledi. Otomobilin kendilerini yaklaşık 4 kilometre kovaladığını aktaran Çocuk, “Bize küfür etti. Kazadan sonra 4 tanesi kenarda oturup bizi izlediler. ‘Benim arabam ondan daha değerli ölsün’ dediler. Çok korktuk. Diğer arkadaşımın ayağında dikiş var, kolu da kırılmış. Kasıtlı olarak çarptılar, sonunda büyük bir kaza geçirdik” ifadelerini kullandı.

KAMERALAR KOVALAMACAYI KAYDETTİ, SÜRÜCÜ SERBEST…

Öte yandan yaşanan kovalamaca mahallede bulunan güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde iki kişinin bulunduğu bir motosikleti beyaz bir otomobil kovalıyor. Yaşanan olay sonrası gözaltına alınan eğitimci olduğu iddia edilen otomobil sürücüsü F.A., savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldığı öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Yazar: Meriç Ulukuş
Eklenme Tarihi : 11.06.2019 00:02:00
Yazar : Meriç Ulukuş
Eklenme Tarihi : 11.06.2019 - 0:02:00