POLİS, ÇALDIKLARIYLA BİRLİKTE YAKALADI!

Denizli’nin Merkezefendi İlçesi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, 29 Ekim Bulvarı üzerinde meydana gelen olay Sümer Mahallesi, 3. Sanayi Sitesi Işıklarında son buldu. İddiaya göre, Mehmet Akif Ersoy Mahallesindeki yapımı devam eden bir inşaata giren Oktay G. Mehmet K. ve Mustafa Ç. isimli hırsızlar, farklı günlerde yaklaşık 70 Bin TL değerinde olduğu tahmin edilen malzemeyi 20 EG 119 plakalı açık kaza ticari araca yükleyerek olay yerinden uzaklaştı. 10 gün içerisinde 5 kez aynı inşaata girerek malzeme çalan hırsızlar son işlerinde yakayı ele verdi.   

POLİS AFFETMEDİ…

Üst üste yaşanan bu inşaattan hırsızlık olayı sonrası harekete geçen Polis, hırsızları son işinde suçüstü yakaladı. İnşaattan çaldıkları iskele ve kalıpları yükledikleri araç ile kaçmaya başlayan hırsızların peşine düşen Polis, Sümer Mahallesi, 3. Sanayi Sitesi Sitesi Işıklarında hırsızların aracının önünü kesti. Karşısında Sivil ve Resmi Polisleri gören 3 hırsız neye uğradıklarını şaşırdı. Araçtan inip yaya olarak kaçmaya yeltenen hırsızlar Polis tarafından kıskıvrak yakalandı. Ters kelepçe takılan hırsızlar ifadesi alınmak üzere Polis Merkezine götürüldü.

6a54efc5-be6f-4b44-bb9a-e04576278b7f.jpg

ÇALDIKLARINI SARAYKÖY’DE SATMIŞLAR…

Polis Merkezinde ifadeleri alınan Oktay G. Mehmet K. ve Mustafa Ç. isimli hırsızlar daha önce çaldıkları malzemeleri Sarayköy İlçesine götürerek sattıklarını itiraf ettiler. Son yakalanan malzemeler ise sahibine geri verilirken, ifadeleri alınan hırsızlar adliyeye sevk edildi.

TUTUKLANDILAR…

Polis Merkezinde yapılan incelemenin ardından Adliyeye sevk edilen Oktay G., 2 açıktan hırsızlık, Mehmet K., 2 açıktan hırsızlık ve 1 evden hırsızlık, Mustafa Ç. ise 2 açıktan hırsızlık suçlarından arandıkları da ortaya çıkınca, adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yazar: Meriç Ulukuş
Eklenme Tarihi : 11.06.2019 19:48:00
Yazar : Meriç Ulukuş
Eklenme Tarihi : 11.06.2019 - 19:48:00